Вечерна богослужба на празникот на Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица
 
 
 
 
 

Вечерна богослужба на празникот на Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица (10.12.2015 00:12)

Вечерва, во манастирот на Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица, Вечерна богослужба отслужи Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со прото-ставрофор Димитар Крцев.