Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (27.05.2019 16:25)

Денес, на празникот свети Леонтиј Струмички, Патријарх Ерусалимски, во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча, викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во присуство на верниот народ.