Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (19.08.2019 19:27)

Денес, на празникот Преображение Христово, Викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.