Божествена Литургија во Берово
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Берово (28.08.2019 11:41)

На празникот Успение на Пресвета Богородица, во црквата посветена на овој празник, во Берово, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.