Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (27.09.2021 16:25)

Денес, на празникот Воздвижение на Чесниот Крст, викарниот епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.