Божествена Литургија во Банско
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Банско (27.10.2021 18:12)

Денес, на празникот на преподобна Параскева, викарниот епископ Стобиски г. Јаков отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Четириесет Севастиски маченици“, во с. Банско. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.