Парастос за блаженоупокоената монахиња Синклитикија
 
 
 
 
 

Парастос за блаженоупокоената монахиња Синклитикија (02.04.2022 20:19)

Денес, кога го празнуваме споменот на света Фотина и преподобниот Јован, и кога се навршуваат девет дена од упокојувањето на сестра Синклитикија, Викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Света заупокоена Литургија во манастирот „Св. Архангел Михаил“, во Берово, и парастос за блаженоупокоената монахиња Синклитикија, настојателка на манастирот.