Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (01.05.2022 06:10)

Денес, во Неделата на светиот апостол Тома, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија, на која во ѓаконски чин го ракоположи дипл.теолог Горан Постоловски, а ѓаконот Александар Милошевски го ракоположи во свештенички чин. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.