Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (07.08.2022 19:55)

Денес, на празникот на света Ана, викарниот епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.