Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (19.08.2022 16:52)

Денес, на Преображение Господово, викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.