Божествена Литургија на Крстовден
 
 
 
 
 

Божествена Литургија на Крстовден (27.09.2022 12:43)

Денес, на празникот Воздвижение на Чесниот Крст – Крстовден, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“ во Струмица. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.