Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Водоча (14.10.2022 07:16)

Денес, на празникот Покров на Пресвета Богородица, викарниот епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.