Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (23.10.2022 08:02)

Денес, кога Црквата го празнува споменот на свети Теофил Струмички, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена  Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.