Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (30.10.2022 09:20)

Денес, на празникот на свети пророк Осиј, свети Андреј Критски и свети Лазар Четиридневен, Викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, во Струмица. На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.