Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (05.11.2022 18:01)

Денес, на празникот на светиот апостол Јаков брат Господов, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена  Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.