Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (06.11.2022 18:09)

Денес, Викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, во Струмица. На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.