Сеноќно бдение во манастирот во Велјуса
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во манастирот во Велјуса (21.09.2019 10:37)

На празникот на Раѓањето на Пресвета Богородица, Митрополитот Струмички г. Наум отслужи бдение со Божествена Литургија во манастирот „Воведение на Пресвета Богородица Елеуса“ во Велјуса. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.