Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (29.09.2019 12:43)

Денес, на празникот на светата великомаченичка Ефимија и преподобен Доротеј, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Светите Методиј и Кирил“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.