Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (03.11.2019 20:10)

Денес, на празникот на преподобен Иларион Мегленски и преподобен Иларион Велики, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.