Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (10.11.2019 19:40)

Денес, на празникот на света маченичка Параскева Икониска и свети Димитриј Ростовски, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.