Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (17.11.2019 11:57)

Денес, на празникот на преподобен Јоаникиј Велики, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село, на која го ракоположи во ѓаконски чин ипоѓаконот Данаил Дончовски. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.