Божествена Литургија во Берово
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Берово (21.11.2019 11:14)

На празникот на соборот на светиот архангел Михаил, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети архангел Михаил“ во Берово. Присутниот верен народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.