Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (22.11.2019 18:08)

Денес, на празникот на иконата на Пресвета Богородица Брзопослушничка, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.