Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (24.11.2019 15:20)

Денес, на празникот на светиот великомаченик Мина, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.