Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (27.11.2019 13:33)

Денес, на празникот на свети Григориј Палама – заштитникот на Струмичката епархија, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата посветена на свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.