Сеноќно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Струмица (01.01.2020 18:45)

Синоќа, во чест на светиот маченик Бонифациј, во црквата на свети Григориј Палама и свети великомаченик Димитриј во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која верните се причестија со Светите Тајни Христови.