Божествена Литургија во Ново Село
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Ново Село (05.01.2020 19:01)

На празникот на преподобен Наум Охридски, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.