Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (06.01.2020 19:14)

Денес, воочи празникот на Рождество Христово, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.