Сеноќно бдение во Струмица
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение во Струмица (07.01.2020 19:02)

На 6 јануари 2020 година, на празникот Рождество Христово, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица, викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која верните се причестија со Светите Тајни Христови.