Божествена Литургија во с. Сушица, Струмичко
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во с. Сушица, Струмичко (08.01.2020 10:21)

Денес, на празникот на Собор на Пресвета Богородица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети великомаченик Георгиј“, во с. Сушица, Струмичко. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.