Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (09.01.2020 10:34)

На празникот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан, викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Светите Методиј и Кирил“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.