Божествена Литургија во Берово
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Берово (14.01.2020 13:07)

Денес, на празникот Обрезание Господово и свети Василиј Велики, викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“, Берово. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.