Сеноќно бдение на празникот Богојавление
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение на празникот Богојавление (19.01.2020 16:07)

На празникот Богојавление, во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, во Струмица, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија, на која во ѓаконски чин го ракоположи ипоѓаконот Даниел Ѓоргиев, а ѓаконот Симеон Кантурски во презвитерски чин. На Литургијата верните се причестија со Светите Тело и Крв Христови.