Сеноќно бдение на празникот на преподобен Антониј Велики
 
 
 
 
 

Сеноќно бдение на празникот на преподобен Антониј Велики (30.01.2020 17:52)

На празникот на преподобен Антониј Велики, светиот цар Теодосиј Велики и светиот маченик Георгиј Јанински, во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија. На Литургијата верните се причестија со Светите Христови Тајни.