Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (15.02.2020 11:16)

На празникот Сретение Господово, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во црквата „Свети Григориј Палама и свети Димитриј Мироточив“, во Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.