Божествена Литургија во Струмица
 
 
 
 
 

Божествена Литургија во Струмица (07.03.2020 18:31)

Денес, на празникот на светиот великомаченик Теодор Тирон, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Струмица. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.