Архиерејска Божествена Литургија во Водоча
 
 
 
 
 

Архиерејска Божествена Литургија во Водоча (13.09.2020 16:47)

Денес, кога Црквата го празнува појасот на Пресвета Богородица, Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, во сослужение на викарниот Епископ г. Јаков Стобиски, отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.